پروژه طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان

شرکت پایساز طی قراردادی با مشارکت شرکت های طراحی و ساختمان نفت (ODCC) و سینوپک (Sinopec) و در راستای پروژه ملی طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان متعهد به طراحی و ساخت یک دستگاه برج کربن استیل (Huge Size Column) با شماره V-5207 به طول 50 متر و قطر 5 متر و با وزن حدودی 320 تن گردید. این پروژه عظیم در ادامه فاز 2 و به منظور کاهش تولید نفت کوره و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه آبادان ، شامل واحد تقطیر 210 هزار بشکه ای در روز است که جایگزین واحدهای تقطیر قدیمی خواهد شد . ظرفیت کل پالایش پس از ساخت کامل این واحد به میزان 360 هزار بشکه در روز تثبیت خواهد شد. فرآورده های بنزین، گازوئیل و سوخت جت حاصل از پالایش 360 هزار بشکه در واحدهای تصفیه هیدروژنی تصفیه میشوند و کیفیت محصولات فوق حداقل به استاندارد یورو 4 ارتقاء می یابد و نفت کوره تولیدی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

پروژه احداث خط انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرقی كشور

قرارداد ساخت 5 دستگاه تانک ضربه گیر 85 مترمکعبی و 6 دستگاه تانک ضربه گیر 120 متر مکعبی بین شرکت پایساز و شرکت شاخص منعقد گردید . این قرارداد در راستای پروژه ملی احداث خط انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق کشور انجام گردید . این طرح از قسمات از غرب شهر بندرعباس از محل تاسیسات آب شیرین کن آغاز شده و در ادامه مسیر به سمت شمال پس از عبور از ارتفاعات شهر فین حاجی آباد به سمت مجتمع صنعتی و معدنی گل گهر در 50 کیلومتری جنوب غربی سیرجان می رسد . از آنجا به سمت معادن مس سرچشمه واقع در جنوب شهر رفسنجان در استان کرمان حرکت کرده و در ادامه مسیر خود از محدوده معدن سرچشمه به سمت صنایع فولادی یزد و مجتمع صنعتی چادرملو در استان یزد منتهی می شود . طرح متانول دی پلیمر آرین 

شرکت پایساز طی قراردادی با موضوع طراحی و ساخت دو دستگاه برج با شماره های T-2001  و T-2002 با طول 70 متر و قطر 8 متر و با وزن حدود 1100 تن ، بار دیگر توانایی خود را در رابطه با ساخت تجهیزات صنعتی سنگین ثابت و به تجارب ارزشمند خود در سطح پروژه های عظیم ملی افزود . 
این پروژه که با نام طرح متانول دی پلیمر آرین شناخته می شود یکی از طرحهای ارزشمند شرکت پتروشیمی باختر در منطقه صنعتی عسلویه می باشد . شرکت پتروشیمی باختر در راستای نیل به اهداف ملی و اقتصادی حاصل از اجرای پروژه های صنعتی ، به عنوان یک شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) با هدف سرمایه گذاری در شرکتها ، مجتمع ها ، طرحها و واحدهای تولیدی و صنعتی و صنایع پتروشیمی تاسیس و آغاز به کار نموده است . 
Powered by : Parsian