پروژه طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان

شرکت پایساز طی قراردادی با مشارکت شرکت های طراحی و ساختمان نفت (ODCC) و سینوپک (Sinopec) و در راستای پروژه ملی طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان متعهد به طراحی و ساخت یک دستگاه برج کربن استیل (Huge Size Column) با شماره V-5207 به طول 50 متر و قطر 5 متر و با وزن حدودی 320 تن گردید. این پروژه عظیم در ادامه فاز 2 و به منظور کاهش تولید نفت کوره و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه آبادان ، شامل واحد تقطیر 210 هزار بشکه ای در روز است که جایگزین واحدهای تقطیر قدیمی خواهد شد . ظرفیت کل پالایش پس از ساخت کامل این واحد به میزان 360 هزار بشکه در روز تثبیت خواهد شد. فرآورده های بنزین، گازوئیل و سوخت جت حاصل از پالایش 360 هزار بشکه در واحدهای تصفیه هیدروژنی تصفیه میشوند و کیفیت محصولات فوق حداقل به استاندارد یورو 4 ارتقاء می یابد و نفت کوره تولیدی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

 

پروژه احداث خط انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرقی كشور

پروژه احداث خط انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرقی كشور قرارداد ساخت 5 دستگاه تانک ضربه گیر 85 مترمکعبی و 6 دستگاه تانک ضربه گیر 120 متر مکعبی بین شرکت پایساز و شرکت شاخص منعقد گردید . این قرارداد در راستای پروژه ملی احداث خط انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق کشور انجام گردید . این طرح از قسمات از غرب شهر بندرعباس از محل تاسیسات آب شیرین کن آغاز شده و در ادامه مسیر به سمت شمال پس از عبور از ارتفاعات شهر فین حاجی آباد به سمت مجتمع صنعتی و معدنی گل گهر در 50 کیلومتری جنوب غربی سیرجان می رسد . از آنجا به سمت معادن مس سرچشمه واقع در جنوب شهر رفسنجان در استان کرمان حرکت کرده و در ادامه مسیر خود از محدوده معدن سرچشمه به سمت صنایع فولادی یزد و مجتمع صنعتی چادرملو در استان یزد منتهی می شود .

 

طرح متانول دی پلیمر آرین

 شرکت پایساز طی قراردادی با موضوع طراحی و ساخت دو دستگاه برج با شماره های T-2001 و T-2002 با طول 70 متر و قطر 8 متر و با وزن حدود 1100 تن ، بار دیگر توانایی خود را در رابطه با ساخت تجهیزات صنعتی سنگین ثابت و به تجارب ارزشمند خود در سطح پروژه های عظیم ملی افزود . این پروژه که با نام طرح متانول دی پلیمر آرین شناخته می شود یکی از طرحهای ارزشمند شرکت پتروشیمی باختر در منطقه صنعتی عسلویه می باشد . شرکت پتروشیمی باختر در راستای نیل به اهداف ملی و اقتصادی حاصل از اجرای پروژه های صنعتی ، به عنوان یک شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) با هدف سرمایه گذاری در شرکتها ، مجتمع ها ، طرحها و واحدهای تولیدی و صنعتی و صنایع پتروشیمی تاسیس و آغاز به کار نموده است .

 

پروژه سولفور زدایی از محصولات میان تقطیر پالایشگاه نفت شیراز

پالایشگاه نفت شیراز واقع در کیلومتر 22 بزرگراه شیراز اصفهان در ابتدا در سال 1973 و به منظور اجرای فرآیند پالایش با ظرفیت اسمی 40هزار بشکه در سال طراحی و ساخته شد که پس از آن ظرفیت آن تا 60هزار بشکه افزایش یافت. خوراک این مجموعه به صورت نفت خام سنگین از میادین نفتی گچساران، سروستان و دالان تامین میگردد.محصولات اصلی این پالایشگاه به صورت بنزین، نفت سفید، گازوییل، مازوت، ، قیر، گوگرد و حلال ها با ظرفیت سالانه حدود 3 میلیون تن میباشد یکی از اهداف طرح توسعه پالایشگاه شیراز، احداث واحد سولفورزدایی از محصولات میان تقطیر بوده که به شرکت طراحی و ساختمان نفت (ODCC) واگذار گردید. در این راستا شرکت پایساز طی قراردادی مسئولیت طراحی و مهندسی، تامین مواد و ساخت 17 دستگاه مخزن تحت فشار با وزن حدود 240 تن را برعهده گرفت و توانست در مدت زمان مورد نظر کارفرمای محترم پروژه در طی 8 ماه بار دیگر افتخاری ملی را در کارنامه خود ثبت نماید.